Web Tasarım Firması
SİTE İÇİ ARAMA
Sağlığınızın değeri için
+90(216)581 42 00
Yoğun Bakım Ünitesi

Özel Tuzla GİSBİR Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi;

Yaşamsal fonksiyonları hayati risk taşıyacak derecede bozulmuş olan hastalara hizmet veren özel bir ünitedir. Yoğun bakım üniteleri anestezi ve reanimasyon uzmanlarının denetimi ve yönetimi altında, tüm branş doktorlarının desteği ile hizmet veren bölümlerdir.
İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Riskli ameliyat geçiren hastalar, beyin kanaması, çoklu organ travmaları, organ yetmezlikleri, acil kanamalı hastalar, ani felç yoğun bakım ünitesinde takip edilmektedir. Ayrıca ciddi solunum yetersizliği, ilerleyici kas ve sinir sistemi hastalıkları ile boğulma ve zehirlenme vakalarının da yoğun bakım ünitelerinde takip edilmeleri gerekmektedir.
5 yatak kapasiteli genel yoğun bakım ünitemiz, solunum destek cihazları, kalp ve dolaşım sistemi fonksiyonlarının takip edildiği monitörler, kan gazı cihazı, mama pompaları, infüzyon ve perfüzyon pompaları, defibrilatör, aspiratörler ile tüm alt yapı ve teknik donanıma sahiptir.

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

Koroner yoğun bakım ünitesi, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir. Bu ünitede kardiyolog ve anestezi uzmanı ve bu konuda deneyimli hemşireler görev yapmaktadır.
Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme olasılığı olan, kalp hastalığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan, müdahale gerektiren ritm düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiyak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalar da yatmaktadır.  Anjio ünitesinde stent takılan hastalar 1 gece koroner yoğun bakım ünitesinde izlenmektedir. 3 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesinde, solunum destek cihazları, gelişmiş kardiyak monitörler, infüzyon ve perfüzyon pompaları, defibrilatör, intra aortik balon pompası, aspiratörler ve diğer yardımcı destek cihazları bulunmaktadır.

Kardiyovasküler Postoperatif Yoğun Bakım Ünitesi

Kardiyovasküler Postoperatif Yoğun Bakım Ünitesi'nde kalp ve damar ameliyatı geçiren hastalar ameliyat sonrası dönemde en az 24 saat  izlenmektedir. Açık kalp ameliyatı sonrasında hayati önem taşıyan fonksiyonların kesintisiz takibi ve desteği bu konuda deneyimli anestezi uzmanı, kalp damar cerrahları ve yoğun bakım hemşireleri tarafından yapılmaktadır. 4 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesinde solunum destek cihazları, gelişmiş kardiyak monitörler, kan gazı cihazı, defibrilatör, infüzyon ve perfüzyon pompaları, intra aortik balon pompası, mama pompaları, aspiratörler ve yardımcı destek cihazları bulunmaktadır.